Značky

Služby

logo

logo

Stále oblíbenější FIAT TIPO CROSS

FIAT TIPO CROSS stále oblíbenější

Stále oblíbenější FIAT TIPO CROSS

Rodinu Tipo rozšířila nová karoserie. Značka Fiat uvedla na trh nové Tipo Cross, které doplňuje dosavadní tři typy karoserie (sedan, hatchback a kombi). Jedná se o skutečný crossover zaměřený na zcela novou skupinu zákazníků. Rodiny – tradiční skupina zákazníků Fiatu Tipo – změnily své preference a vkus a stále častěji hledají alternativní styly, ovšem bez obětování prostoru a pohodlí. Nyní se tak přesouvají do světa crossoverů. Tyto rodiny touží po emotivnějším, výraznějším, dynamičtějším a mladistvějším voze, ovšem vyznačujícím se dostupnou cenovkou. Odpovědí je pro ně Tipo Cross, nový rodinný crossover značky Fiat.

Celkově je Tipo Cross koncipované jako výkonnější a odvážnější. Na první pohled je širší, mimo jiné díky novému stylu masky chladiče, která zasahuje až pod světlomety, a zároveň je také vyšší. Světlá výška modelu Tipo Cross vzrostla o téměř 4 cm, a to díky přepracovanému zavěšení kol a novým ráfkům a pneumatikám, tedy podobně, jako tomu bylo u dalšího crossoveru značky, Fiatu 500X. Nové Tipo Cross je vybaveno většími pneumatikami, které mu dodávají robustnější vzhled. Nová koncepce přináší i vyšší jízdní pozici a zlepšuje nastupování a vystupování z vozu. Současně zjednodušuje i úkony, na které jsou rodiny u Tipa zvyklé, to znamená ukládání děti do dětských autosedaček nebo hledání věcí, které občas sklouznou pod sedadla. Nové Tipo Cross, které je téměř o 7 cm vyšší než běžné Tipo, se může pochlubit řadou detailů typických pro crossovery, jako jsou lemy blatníků, prahové nástavce či exkluzivní ochranná část na předním nárazníku. Nový přední nárazník je opatřen výraznou lištou, která vozidlu propůjčuje odolnější a svalnatější vzhled, boky zahrnují boční prahové nástavce, zadní část je charakteristická difuzorem a střecha je opatřená praktickými podélnými ližinami, jež byly dosud vyhrazené pouze pro verzi kombi.

Mezi hlavní inovace nového modelu Tipo Cross patří plně konfigurovatelný 7palcový TFT přístrojový panel, který nahrazuje konvenční analogové řešení. Tato mimořádně vyspělá technologie umožňuje lepší kontrolu nad vozidlem a také lépe komunikuje s multimediálními systémy a telefonem uživatele. Digitální přístrojový panel je kombinovaný se zcela novým systémem Uconnect 5 s 10,25palcovou dotykovou obrazovkou. I v tomto případě je nové Tipo prvním vozem skupiny FCA, po nové 500, který tento systém využívá. Cílem bylo poskytnout zákazníkům přímý a pohodlný uživatelský komfort. Díky bezdrátovému zrcadlení chytrého telefonu je možné využívat funkce chytrého telefonu na dotykové obrazovce vozidla s vlastním personalizovatelným rozhraním, přičemž uložit lze až 5 konfigurací.

Nové Tipo Cross může být vybavené vznětovým motorem 1.6 MultiJet s výkonem 95 a 130 k nebo novým zážehovým motorem 1.0 GSE T3 s výkonem 100 k. Motor 1.0 GSE T3 je součástí rodiny FireFly a představuje nejmodernější verzi, která se vyznačuje skvělým výkonem, nízkou spotřebou paliva a emisemi. Výkon vrcholí na 74 kW (100 k) a točivý moment dosahuje 190 Nm při pouhých 1500 ot./min, místo 4500 ot./min současného zážehového motoru 1.4 o výkonu 95 k, který navíc dosahoval pouhých 127 Nm. Nový motor zajišťuje potěšení z jízdy a nabízí skvělé parametry při rozjezdu díky optimální křivce točivého momentu v nízkých otáčkách. Současně poskytuje i vysoký jízdní komfort, a to díky působivě nízké hlučnosti. Emise CO2 se snížili na 121 g/100 km (WLTP). Převodovka byla odladěna pro zajištění vynikající odezvy v městském provozu a mimořádný komfort na dlouhých cestách, přičemž při rychlosti 130 km/h nepřesáhnou otáčky hodnotu 3200 ot./min. Vznětové motory MultiJet splňují emisní normu Euro 6D Final a jsou k dispozici ve dvou výkonových variantách: 95 a 130 k (dříve 120 k) s pozoruhodným zlepšením výkonu a emisí CO2 (od 110 g/km - WLTP). Motor 1.6 MultiJet o výkonu 130 k je rovněž ideálním motorem pro firemní vozové parky, což je pro vozidla segmentu C a tím i Tipo naprosto zásadní cílová skupina.

logo

Oblíbené

Nejdříve si musíte vybrat své oblíbené auto.

Odeslání oblíbených vozů
na e-mail

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.