Značky

Služby

logo

logo

Nový Hyundai BAYON - crossover SUV s nejlepší praktičností ve své třídě

Facelift modelu Hyundai Bayon poskytuje prakticky založeným zákazníkům, kteří dbají i na vytříbený styl, prostorný interiér a velký zavazadlový prostor. Změn doznal robustní design i osvěžený interiér tohoto elegantního SUV.

Modernizovaný model kategorie „crossover SUV“ nabízí ve své třídě výjimečné prvky výbavy, například 10,25“ displej digitálního panelu sdružených přístrojů a vícebarevné ambientní osvětlení.

Nový Hyundai BAYON - crossover SUV s nejlepší praktičností ve své třídě

Značka Hyundai představila facelift modelu Bayon s odvážným a robustním designem. Jeho rozsáhlá výbava v oblastech inteligentní konektivity a bezpečnosti je v segmentu B-SUV výjimečná. Nový Bayon kromě toho nabízí také vylepšený interiér a optimalizovanou techniku.

Nový robustní vzhled

Nový Bayon dává na odiv výrazný a osobitý design karoserie typu „crossover SUV“, který byl navržen specificky pro Evropu. Přední světelná lišta LED s funkcí denního svícení byla do přídě začleněna tak, aby vytvářela charakteristický světelný design s motivem souvislé horizontální linie. Pozměněno bylo rovněž tvarové řešení předního nárazníku spolu s mřížkou masky chladiče. Výsledkem je ještě odvážnější a robustnější vzhled. Nově navržen byl rovněž zadní nárazník. Do nabídky byla přidána 16“ a 17“ kola s novým poutavým designem.

Bayon je oceňován za svůj elegantní, atraktivní design, který tento vůz činí doslova nepřehlédnutelným. Designéři dosáhli výjimečného vzhledu aplikací nečekaných, přitažlivých proporcí a výrazných grafických prvků. Nově navržená maska chladiče na přídi se ve spodní části otevírá, a umocňuje tak dojem stability. Dynamicky tvarovaná ramenní oblast na bocích dodává vozu klínovitý vzhled. Šípovité svítilny na zádi zdůrazňují dynamiku střešních sloupků a svým umístěním až na samém okraji karoserie zvýrazňují dojem šířky. Hranaté linie, trojúhelníkové tvary a horizontální linie na karoserii vozidla i v uspořádání světlometů a svítilen umocňují šířku modelu Bayon a dodávají mu statný, moderní vzhled.

Zákazníci mají na výběr devět barev karoserie, z nichž čtyři odstíny jsou nové: perleťové Lumen Gray, Meta Blue a Vibrant Blue, případně metalická Lucid Lime. V kombinaci s několika barvami karoserie je volitelně k dispozici také dvoubarevné lakování se střechou v odstínu Phantom Black.

Vyspělá konektivita a technologie

Nový Bayon nabízí v souladu se zaměřením značky Hyundai na požadavky zákazníků také vyspělé technologie v oblasti konektivity. Nejmodernější digitální panel sdružených přístrojů a informační a zábavní funkce nejvyšší úrovně se prezentují ve zdokonalené podobě díky zavedení bezdrátových aktualizací mapových podkladů technologií OTA (Over-the-Air).

Zákazníci si nyní mohou užívat standardně dodávaného 4,2“ displeje LCD na panelu sdružených přístrojů a 10,25“ displeje pro audiovizuální a navigační funkce. Nový Bayon nabízí i nadále prvky výbavy a funkce, které byly oblíbené již v předchozí verzi, například volitelný 10,25“ konfigurovatelný displej digitálního panelu sdružených přístrojů, systémy Apple CarPlay a Android Auto, bezdrátovou nabíječku a nejaktuálnější verzi telematického systému Bluelink®.

Dva vstupy USB-C – jeden vpředu a jeden vzadu – usnadňují souběžné nabíjení telefonů, zatímco vstup USB-A vpředu umožňuje také přenos dat a cestující si tak mohou propojit svůj telefon s informačním a zábavním systémem vozidla. Nabídku završuje prémiový audiosystém Bose, jehož osm reproduktorů – včetně subwooferu – zajistí cestujícím velmi kvalitní poslech.

Vylepšené osvětlení interiéru

Nový Bayon má prostorný, prosvětlený interiér, v němž se designéři zaměřili především na maximalizaci komfortu pro cestující vpředu a vzadu a na velký zavazadlový prostor.

V modernizovaném modelu mohou být žárovky na přání nahrazeny technologií LED, která zlepšuje osvětlení interiéru, a to ve stropních svítilnách LED, bodových svítilnách LED a svítilnách LED ve slunečních clonách. Dalším volitelným prvkem výbavy je vícebarevné ambientní osvětlení interiéru vpředu.

Nejmodernější bezpečnostní výbava

Nový Bayon, nejmenší člen rodiny SUV značky Hyundai, se od svých konkurentů odlišuje řadou funkcí pro částečně autonomní jízdu. Aktivní asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích LFA (Lane Following Assist) udržuje vozidlo uprostřed svého jízdního pruhu. Autonomní nouzové brzdění FCA (Forward Collision-Avoidance Assist) nejprve řidiče akusticky upozorní, poté, v případě nutnosti, aktivuje brzdy, aby zabránil kolizi. Tato funkce zahrnuje rozpoznávání vozidel, chodců a cyklistů, ale funguje také při odbočování na křižovatkách, která v této dopravní situaci dokáže vůz zabrzdit, pokud by hrozila kolize s protijedoucím vozidlem. Další vyspělá funkce, inteligentní adaptivní tempomat, používá data z navigačního systému pro automatickou změnu rychlosti jízdy na dálnici nebo rychlostní silnici.

Aktivní sledovaní mrtvého úhlu vnějších zrcátek BCA (Blind-Spot Collision-Avoidance Assist) používá řadu senzorů rozmístěných po obvodu vozidla ke sledování dopravní situace po stranách vozu a za ním. Pokud je detekováno jiné vozidlo, objeví se na vnějších zpětných zrcátkách vizuální upozornění. Systém BCA může v případě nutnosti aktivovat brzdy jednotlivých kol s různou intenzitou, aby výslednou změnou směru jízdy odvrátil kolizi, nebo alespoň zmírnil intenzitu nárazu. Bayon také nabízí funkce reagující na klesající pozornost řidiče. Systém sledování únavy řidiče DAW (Driver Attention Warning) analyzuje způsob řízení pro detekci únavy nebo nepozornosti řidiče. Tento systém spolupracuje s upozorněním na rozjezd vozidla vpředu LVDA (Leading Vehicle Departure Alert), které řidiče informuje o tom, že se vozidlo před ním dalo do pohybu.

Bayon je nyní vybaven druhou generací systému eCall založeného na síti 4G. Systém eCall automaticky přivolá záchranné služby, dojde-li při nehodě k aktivaci airbagů. Alternativně mohou cestující tuto funkci aktivovat také stisknutím tlačítka.

Kontakty

HYUNDAI UH, pobočka Staré Město u Uh. Hradiště
tel.: +420 572 556 517
mob.: +420 724 637 716
email: prodej@hyundaiuh.cz

HYUNDAI UH, pobočka Zlín
tel.: +420 577 700 677
mob.: +420 721 677 683
email: prodejzlin@hyundaiuh.cz

HYUNDAI UH, pobočka Jihlava
tel.: +420 577 700 664
mob.: +420 770 145 127
email: jihlava@hyundaiuh.cz

Zdroj (obrázky a texty): https://www.hyundai.news/cz/

logo

Oblíbené

Nejdříve si musíte vybrat své oblíbené auto.

Odeslání oblíbených vozů
na e-mail

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.