Značky

Služby

logo

logo

Nový Ford Ranger MS-RT přináší do Evropy produktivitu inspirovanou motorsportem

Exkluzivní nový model byl navržen a zkonstruován v úzké spolupráci globálního týmu Fordu a specialistů MS-RT - odnože rallye partnera Fordu, společnosti M-Sport - tak, aby poskytoval jedinečnou kombinaci působivého vzhledu inspirovaného motoristickým sportem, vylepšených jízdních vlastností a vynikající nosnosti.

Model MS-RT, odvozený z platformy nejnovější generace modelu Ranger, kombinuje odvážnou vizuální stránku s technickými vylepšeními. Ranger MS-RT se vznětovým motorem V6 o objemu 3,0 litru využívá unikátní nastavení zavěšení a kol, které zlepšuje jeho schopnosti na silnici a dělá z něj " ultimátní silniční pick-up".

Nový Ford Ranger MS-RT přináší do Evropy produktivitu inspirovanou motorsportem

Plně propojený užitkový vůz, který stojí na vrcholu své modelové řady, je také integrován s platformou softwaru a propojených služeb Ford Pro. Tato řešení společně pomáhají malým firmám snížit náklady na vlastnictví, maximalizovat dobu provozuschopnosti a optimalizovat produktivitu jejich vozidel.

Zákazníci si mohou Ranger MS-RT objednat u prodejců Ford Pro již nyní, dodávky zákazníkům budou zahájeny v druhé polovině roku 2024.

Ford Ranger MS-RT

Ford Ranger MS-RT je navržen jako dokonalý silniční pick-up se svalnatým designem karoserie a jasnou inspirací v motoristickém sportu.

Špičkový pick-up je poháněn výkonným vznětovým motorem Ford V6 o objemu 3,0 litru s výkonem 240 k a točivým momentem 600 Nm, 3 využívá 10stupňovou automatickou převodovku a může se pochlubit stálým pohonem všech kol e4WD, který najdeme i v ostatních modelech nejnovější modelové řady Ranger. Ranger MS-RT si rovněž zachovává stejnou vynikající nosnost 1 tuny 1 a tažnou kapacitu 3 500 kg jako zcela nový Ranger. 4

Po vizuální stránce přináší přední maska modelu Ranger MS-RT - inspirovaná extrémními závodními vozy Ranger, které soutěží v Asii - výraznou přední část s maskou chladiče se strukturou včelí plástve a integrovanýmspoilerem. Celkový postoj vozidla snižují tvarované boční prahy a vzadu je výrazný nárazník s integrovaným difuzorem. Víko korby je opatřeno grafikou MS-RT a exkluzivním spoilerem typu ducktail, který je doplněn spoilerem nastřeše kabiny. Tato unikátní kombinace spoilerů byla optimalizována pomocí počítačových simulací, aby napomohla celkové aerodynamice a zvýšila stabilitu vozu ve vysokých rychlostech.

Exkluzivní 21palcová kola používají nízkoprofilové pneumatiky 275/45 R21 a jsou největšími koly, která kdy byla na Fordu Ranger nabízena. Jsou umístěna v rozšířených podbězích, které zvětšují celkovou šířku vozidla vpředu i vzadu o 82 mm; rozchod kol je zvětšen o 40 mm na každé straně pro lepší přilnavost a stabilitu.

Unikátní systém odpružení 5 byl optimalizován s cílem dosáhnout ideální úrovně ovladatelnosti a komfortu, přičemž konečná konfigurace zahrnuje nové, tužší tlumiče vpředu, upravené nastavení zadního zavěšení a celkové snížení výšky o 40 mm.

Výrazný interiér je vybaven unikátními novými sedadly s podpůrnějšími opěrkami a opěradly na předních sedadlech, které dodávají vozidlu sportovnější vzhled a pocit při současném zvýšení komfortu. Na předních i zadních sedadlech je použita kombinace čalounění vinyl a velur s výrazným vzorem MS-RT a modrým prošíváním, na předních sedadlech jsou umístěny emblémy MS-RT. Řidičům je k dispozici také vyhřívaný sportovní volant s modrým označením na 12. hodině.

Od zahájení prodeje bude Ranger MS-RT k dispozici v řadě barevných provedení, včetně šedé Conquer, s černě lakovanými kryty zpětných zrcátek a klikami dveří v barvě černá Agate. Standardní výbava zahrnuje 12palcový dotykový displej se systémem SYNC 4A, 6 dvouzónovou automatickou klimatizaci, přední a zadní parkovací senzory, 2 zadní parkovací kameru, 2 inteligentní adaptivní tempomat a inteligentní omezovač rychlosti. 2

Nová generace vozů MS-RT

Společnost MS-RT, což je zkratka pro M-Sport Road Technology, vznikla v roce 2015 na základě partnerství mezi jejím zakladatelem Edwardem Daviesem a společností M-Sport.

Společnost M-Sport dlouhodobě spolupracuje s Fordem při konstrukci a výrobě jeho rallye vozů, včetně současného Fordu Puma Rally1, a připravuje také vozy pro závody Global Rallycross a závody GT3.

Tým specialistů společnosti MS-RT čerpá z DNA motoristických programů společnosti M-Sport a využívá ji k výrobě upravených silničních vozů s jedinečným sportovním charakterem. Společnost již dříve vyvinula upravené verze dřívější generace modelů Ford Pro Transit Custom, Transit Connect a Ranger a nová spolupráce na toto dědictví navazuje.

Ranger MS-RT bude nabízen prostřednictvím prodejců Ford Pro v celé Evropě. Nový model bude finálně sestavován a dokončován ve speciálním novém závodě v areálu Ford Dagenham Estate ve Velké Británii. Moderní zařízení, které se nachází v blízkosti základny inženýrského týmu Ford Pro v areálu Ford Dunton Campus, zahrnuje designové a technické studio, poloautomatickou lakovnu a dvě montážní linky, přičemž přímo v areálu se nachází specializovaný tým zákaznického servisu.

1 Maximální užitečné zatížení se liší a závisí na příslušenství a konfiguraci vozidla. Informace o nosnosti konkrétního vozidla naleznete na štítku na rámu dveří. Náklad vždy řádně zajistěte.

Asistenční systémy jsou podpůrné. Nenahrazují úsudek a pozornost řidiče a nezbavují ho povinnosti ovládat vůz. Podrobnosti jsou uvedeny v návodu k obsluze.

Výkon a točivý moment jsou nezávislé vlastnosti a nemusí být dosaženy současně.

Při správném vybavení. Maximální tažná síla se liší v závislosti na nákladu, konfiguraci vozidla, příslušenství a počtu cestujících.

Předpokládaná dostupnost od září 2024.

Nenechte se při řízení rozptylovat. Je-li to možné, využívejte ovládání hlasem. Nedržte telefon za jízdy. Některé funkce nemusí být dostupné, je-li zařazen rychlostní stupeň. Ne všechny funkce jsou kompatibilní se všemi telefony.

Další informace naleznete na webových stránkách našich poboček:

Ford Autospol Uherské Hradiště - www.ford-uh.cz

Ford Auto Viki Zlín - www.autoviki.cz 

Kontakty

Martin Kolaja
vedoucí prodeje Ford Autospol Uherské Hradiště
tel.: +420 778 499 882
email: kolaja@ford-uh.cz

Radek Paštěka
vedoucí prodeje Ford Auto Viki Zlín
tel.: +420 739 646 955
email: sale@autoviki.cz

Zdroj obrázky a texty: https://www.fordmedia.cz/

logo

Oblíbené

Nejdříve si musíte vybrat své oblíbené auto.

Odeslání oblíbených vozů
na e-mail

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.