Značky

Služby

logo

logo

Nový Ford PUMA - bezstarostný, propojený, prostě cool

Ford odhalil novou Pumu - stylovou a technologicky vyspělou evoluci vozu, který si oblíbili řidiči v celé Evropě.

Kompaktní crossover s prostorem pro pět cestujících a jejich zavazadla přináší nový interiér, velké digitální displeje, špičkovou konektivitu a pokročilé jízdní technologie, díky nimž je cestování příjemnější a pohodovější.

 

Nový Ford PUMA - bezstarostný, propojený, prostě cool

Uvnitř se nachází nový kokpit se sportovním stylem a s vysoko umístěnými obrazovkami, které jsou natočeny směrem k řidiči, zatímco fyzických tlačítek je minimum. Díky konektivitě 5G 1 mohou zákazníci přebrat kontrolu nad každou jízdou - ať už se chtějí vyhnout nečekaným dopravním zácpám při cestě do školy nebo vyrazit nejrychlejší trasou za víkendovým dobrodružstvím.

Sofistikované technologie usnadňují řízení s využitím tempomatu, který zpomaluje na křižovatkách a v zatáčkách, nové světlomety pomáhají v noci řidičům lépe vidět do zatáček a nové kamery poskytují na středovém displeji pohled z ptačí perspektivy, aby bylo parkování v rušných ulicích hračkou.

Svobodu při cestách za dobrodružstvím mimo město přináší dynamické a úsporné mild-hybridní pohonné jednotky s výkonem až 155 k - nebo 170 k nejvyššího výkonu u sportovního modelu Puma ST Powershift. 2,3

Ford dnes také oznámil, že ještě letos bude představena plně elektrická Puma Gen-E - první Puma, která umožní jízdu s nulovými výfukovými emisemi. 4

Technologie, které usnadňují život

Dvě velké obrazovky poskytují řidiči aktuální informace a přehled. 12,8palcový digitální přístrojový štít lze přizpůsobit tak, aby zobrazoval informace, které každý řidič považuje za nejužitečnější, zatímco 12palcová středová dotyková obrazovka s vysokým rozlišením slouží ke snadnému zobrazení a ovládání map, informačních a zábavních funkcí a prvků, jako je klimatizace a vyhřívání sedadel.

Nový zábavní a informační systém SYNC 4 5 má dvakrát vyšší výpočetní výkon než předchozí verze a dokáže se přizpůsobit tak, aby řidiči měli co nejjednodušší přístup k funkcím, které používají nejčastěji. Rozpoznávání hlasu rozumí běžné řeči a chytré telefony lze snadno integrovat pomocí bezdrátových systémů Apple CarPlay a Android Auto 6 - a dobíjet je pomocí bezdrátového nabíjení. 7,8

Skvělý zvuk dodá každé cestě v Pumě nový soundbar nebo volitelný audiosystém B&O s 10 reproduktory.7 Styl a pohodlí vylepšuje nová posuvná loketní opěrka a sportovní dvouramenný volant s plochou spodní částí.

Nová Puma usnadňuje řízení. Inteligentní adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go a udržováním v jízdním pruhu 8,9,10plynule zrychluje a brzdí, takže působí přirozeněji, a dokáže pomocí prediktivního asistenta rychlosti 8,9 přizpůsobit rychlost jízdy zatáčkám na silnici, kruhovým objezdům a při nájezdu nebo výjezdu z dálnice. Ve městě dokáže 360stupňový kamerový systém 8,9,11 zobrazit pohled z ptačí perspektivy, a zabránit tak škrábancům při parkování.

Asistent pro křižovatky 8,9,13 sleduje vozovku před vámi kvůli možným kolizím s protijedoucími vozidly v souběžných jízdních pruzích nebo chodci a cyklisty přecházejícími vozovku, do které řidič odbočuje - a může automaticky brzdit, aby pomohl zabránit kolizi nebo ji zmírnit. Funguje bez nutnosti dopravního značení nebo dopravního mobiliáře a také v noci s aktivovanými světlomety.

Nové světlomety toho nabízí víc než jen svěží design a výrazný světelný podpis. Volitelná technologie Dynamic Matrix LED využívá prediktivní dynamické světlo pro zatáčení 8,9, které sleduje vozovku před vámi a svítí do zatáček, aby řidiči lépe viděli.

Aktivní brzdění při couvání 8,9 je pro Pumu také novinkou. Pokud vozidlo detekuje stojící objekt, jako jsou chodci, jízdní kola, patníky nebo jiná vozidla, upozorní řidiče a může aktivovat brzdy, aby předešlo kolizi nebo ji zmírnilo. Podobně systém varování před projíždějícími vozy při couvání z parkovacího místa (CTA) s aktivním

brzděním 7,8 dokáže detekovat pohybující se objekty, jako jsou chodci, cyklisté nebo vozidla, a v případě potřeby vozidlo zabrzdí.

Puma má i v nové generaci praktičnost velkého vozu. MegaBox o objemu 80 litrů v podlaze zavazadlového prostoru je dostatečně velký, aby spolkl obsah malého nákupního vozíku v supermarketu. Dvě sady golfových holí mohou stát vzpřímeně v zavazadlovém prostoru, a i když je na palubě pět osob, je zde více než 450 litrů prostoru pro zavazadla.13

Zákazníci si mohou vybrat z verzí Titanium, ST-Line a ST-Line X, z nichž každá má dnes již ikonický styl Pumy inspirovaný vozy kupé a jedinečný design předního nárazníku, mřížky chladiče a kol z lehkých slitin. Pozornost jistě upoutá také šest barev - včetně nové šedé Cactus - a vnější zpětná zrcátka, která na zem mohou promítat logo Puma 7.

Nové modely Puma jsou poháněny hybridním motorem Ford EcoBoost o objemu 1,0 litru, který využívá 48voltový mild-hybridní elektrický pohon, jenž pomáhá šetřit palivo nebo zvyšuje výkon až na 155 k. 2,3Pro sportovnější jízdu vyvinul Ford Performance model Puma ST Powershift se speciálním sportovním podvozkem, designem a konfigurací - a maximálním výkonem až 170 k 2,3 standardně dodávaným prostřednictvím rychle řadící sedmistupňové automatické převodovky, která je k dispozici i pro ostatní varianty modelu Puma.

Model Puma, navržený a zkonstruovaný v Evropě, se vyrábí v nejmodernějším montážním závodě Ford Otosan v rumunské Craiově. Novou Pumu bude možné v České republice objednat od 13. února za cenu od 499 900 Kč, první zákaznické vozy budou k dispozici v květnu letošního roku.

K využívání funkcí dálkového přístupu je zapotřebí mobilní aplikace FordPass Pro, modem FordPass Connect a bezplatně poskytované online služby (podrobnosti viz podmínky FordPass). V důsledku dalšího vývoje technologií/mobilních sítí/automobilů může časem dojít k omezení funkčnosti nebo vyřazení z provozu některých online funkcí. Součástí balíku online služeb není Wi-Fi hotspot.

2 Hodnoty výkonu, točivého momentu, užitečného zatížení, tažné síly a spotřeby paliva WLTP jsou nezávislé atributy a nemusí být dosaženy současně.

Puma 125 PS 1,0 l EcoBoost Hybrid Powershift: emise CO2 127-143 g/km a spotřeba paliva 5,6 6,3 l/100 km WLTP.

Puma 125 PS 1,0 l EcoBoost Hybrid manuální převodovka: emise CO2 119-135 g/km a spotřeba paliva 5,3 6,0 l/100 km WLTP.

Puma 155 k 1,0 l EcoBoost Hybrid Powershift: emise CO2 125-142 g/km a spotřeba paliva 5,5 6,3 l/100 km WLTP.

Puma ST Powershift: emise CO2 135-146 g/km a spotřeba paliva 6,0-6,5 l/100 km WLTP.

Uváděné hodnoty spotřeby paliva, emisí CO2 a dojezdu na elektřinu byly naměřeny dle technických požadavků a specifikací evropských směrnic (EC) 715/2007 a (EU) 2017/1151 v aktuálním znění. Standardizovaná testovací procedura umožňuje srovnání různých typů automobilů od různých výrobců

Oficiálně homologovaný dojezd bude zveřejněn blíže k datu zahájení prodeje. V souladu s celosvětově harmonizovaným zkušebním postupem pro lehká vozidla (WLTP). Zveřejněného dojezdu (zamýšlené cílové hodnoty podle WLTP) lze dosáhnout s plně nabitým akumulátorem - v závislosti na stávající modelové řadě a konfiguraci akumulátoru. Skutečný dojezd se může lišit v důsledku různých faktorů (např. povětrnostní podmínky, styl jízdy, profil trasy, stav vozidla, stáří a stav lithium-iontového akumulátoru).

Nenechte se při řízení rozptylovat. Je-li to možné, využívejte ovládání hlasem. Nedržte telefon za jízdy. Některé funkce nemusí být dostupné, je-li zařazen rychlostní stupeň. Ne všechny funkce jsou kompatibilní se všemi telefony.

Vyžaduje telefon s aktivním datovým tarifem a kompatibilním softwarem. Systém SYNC 4 během používání neovládá produkty třetích stran. Za funkčnost produktů třetích stran odpovídají výhradně tyto strany.

Dostupné bezdrátové nabíjení Qi nemusí být kompatibilní se všemi mobilními telefony.

Volitelná výbava.

Asistenční systémy jsou podpůrné. Nenahrazují úsudek a pozornost řidiče a nezbavují ho povinnosti ovládat vůz. Podrobnosti jsou uvedeny v návodu k obsluze.

10 Pokud je zastavení delší než tři sekundy, musí řidič pro obnovení činnosti systému zasáhnout a stisknout tlačítko "RES" nebo sešlápnout plynový pedál.

11 Kamery fungují pouze při rychlostech do 10 km/h.

12 Přepravní a nákladová kapacita je omezena hmotností a rozložením nákladu.

13 Asistent pro křižovatky nedetekuje všechna vozidla v křižovatkách, chodce ani cyklisty. Nenahrazuje bezpečné řízení. Podrobnosti a omezení naleznete v návodu k obsluze.

Další informace naleznete na webových stránkách našich poboček:

Ford Autospol Uherské Hradiště - www.ford-uh.cz

Ford Auto Viki Zlín - www.autoviki.cz 

Kontakty

Martin Kolaja
vedoucí prodeje Ford Autospol Uherské Hradiště
tel.: +420 778 499 882
email: kolaja@ford-uh.cz

Radek Paštěka
vedoucí prodeje Ford Auto Viki Zlín
tel.: +420 739 646 955
email: sale@autoviki.cz

Zdroj obrázky a texty: https://www.fordmedia.cz/

logo

Oblíbené

Nejdříve si musíte vybrat své oblíbené auto.

Odeslání oblíbených vozů
na e-mail

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.